Skocz do zawartości

Zapowiedź Aktualizacji 1.4 - Własna Ziemia - Własna Farma


Sabal

Rekomendowane odpowiedzi

sKhp9iz.png

Ktoś kiedyś zapytał mnie czy można robić coś innego w metinie niż  tylko dropić, expić oraz bić się o spoty. (przeważnie pytali mnie ludzie z innych MMORPG)

Gdyby się tak głębiej zastanowić to raczej nie.

A co by było gdyby w Metinie, naszej ukochanej grze można było robić coś więcej?

Np, uprawiać farmę? Brzmi to dosyć niezwykle ale tak właśnie jest.

W aktualizacji 1.4 moją główną inspiracją były gry farmerskie jak stardew valley, chciałem przenieść de facto inną grę na nasz serwer.

Czy mi się to udało? To będziecie musieli sami sprawdzić.

P8Ld6PE.png

 

vshvNK7.png

Wraz z wejściem 1.4 zapewne zwiększymy sloty w eq do 4 strony, gdyż dużo nowych itemów przyjdzie, którymi nie będzie dało się handlować (niektórymi)

0cnxNDD.png

By odblokować dostęp do Własnej Farmy trzeba pogadać z Właścicielem Ziemskim, znajduje się w każdym m1.

Sprzeda nam farmę na własność za Kupon 50 SM Kupon_SM.png (Farma jest dostępna od 30 lvl)

cCozslI.png

Najważniejsze miejsca na farmie to, wejście do kopalni, farmer oraz miejsce gdzie posadzimy rośliny / zbudujemy budynki.

VMqom4X.png

JaNec6D.png

bTmXEvo.png

IYML5hy.png

Farma posiada własne surowce niezależne od całej gry nie licząc yangów na rozbudowę, kupno budynków.

By je zdobyć trzeba udać się do Strażnika Kopalni, co 2 godziny ów strażnik wpuści nas do kopalni.

Samą kopalnie można ulepszać, czym lepsza kopalnia tym większy resp potrzebnych nam przedmiotów.

Na kopalni możemy zdobyć takie surowce jak:

rOiCw9Z.png - Kość Szkieletu - Ulepszacz - Można przerobić na Masę Kostną WFIwzTi.png , która przyśpiesza przyrost roślin

3UrgQ9S.png - Złom - Ulepszacz - Potrzebny do wytapiania prętów oraz sztabek

Y7xMyab.png - Piaskowiec - Ulepszacz - Dzięki niemu można wytworzyć pustą butelkę

SY0fbvH.png - Ruda Miedzi - Ulepszacz - Można wytworzyć sztabkę

YZhrHpN.png - Ruda Złota - Ulepszacz - Można wytworzyć sztabkę

pkjaADH.png - Ruda Żelaza - Ulepszacz - Można wytworzyć sztabkę

XEkKlPV.png - Węgiel - Ulepszacz - Potrzebny do pieca, dzięki niemu cokolwiek przetopimy

BaHNU9o.png - Kamień - Niezbędny Budulec

rXKMLtd.png - Deska - Niezbędny Budulec

9IhOqut.png - Plecak Alchemika - Zawiera dwa losowe nasiona - 2CJn5Zv.pngnCJNrr5.pngKyfz8EP.pngatuoxDt.pngA1r5QFr.pngLvnJ4SR.pnghVJmSae.pngRl13yGm.pngOkOuhQ9.pngf9AFfcY.pngLQ7jgYB.pngdFs7m6T.png

 

Na całą kopalnie działa tylko Kilof, wraz z wejściem 1.4 zwiększymy poziom kilofa do +20. Każde zbicie przedmiotu daje nam 10 punktów do kilofa.

Każdy widoczny przedmiot w Kopalni można zniszczyć

bauqf7w.png

lMIAsEb.png

giphy-downsized-large.gif

JqwMt67.png

Miejsc pod uprawę roślin będzie około 100-150 (jeszcze dokładnie nie wiem z racji tego, że przeprowadzamy testy czy mapa przy tylu obiektach będzie stabilna)

By kupić daną ziemię trzeba kliknąć na odpowiednią tabliczkę.

YjCwwk2.png

Koszt kupna jednej ziemi to: 8x rXKMLtd.png, 5x BaHNU9o.png , 2x Y7xMyab.png oraz 1.000.000 Yang

ElD4hlY.png

v5ji4s9.png

Gdy już mamy zakupiony swój kawałek ziemi, pora na uprawę.

Potrzeba nam najpierw nasionko roślinki, które znajdziemy w kopalni.

Następnie sadzimy na dowolnym przez siebie terenie i ziemia zmienia swoją fazę (będę to oznaczał literką f oraz liczbą, która to faza)

kW8Tyvv.png

Jest to pierwsza (f0) faza ziemi gdy już coś na niej posadziliśmy. Tych faz jest 3.

Przejście z pierwszej fazy do następnej (f1) zajmuje 3h.

Każda faza ma swoje HP, swój drop oraz każdą musimy podlać sP6J9jB.png oraz nawozić uRi0dbN.pngjeśli tego nie zrobimy roślinka nie będzie rosnąć.

Jeśli roślinka potrzebuje wody tudzież nawozu poinformuje nas specjalnym efektem (dymkiem nad ziemią) co w danej chwili potrzebuje.

a0CWccn.pngQCRaUjj.png

Sam przyrost rośliny można przyśpieszyć (każdą z faz) o 10-20% używając Masę Kostną WFIwzTi.png

Każdą fazę rośliny (od f0 do f2) można zniszczyć za pomocą specjalnych narzędzi. Nazywamy je Kosami.

Pierwszą kosę "Zwykła Kosa" kupimy o Właściciela Ziemskiego za Yangi

Kosę można ulepszyć dwa razy (normalnie u kowala), potrzebne do tego są surowce z Kopalni.

Czym lepsza Kosa tym większy DMG zadaje w rośliny tym dłużej możemy ją używać.

Tak, kosa może się zniszczyć (wtedy będzie zadawać 0 HP) ale możemy ją naprawić za pomocą specjalnych narzędzi XDVPp6Z.pngYnMURcr.png7o2tIZV.png, które możemy sobie wycraftować.

zualVKk.pngqFbWPgG.pnghqPvBpN.png

Widoczny kostium oraz kapelutek (z dodatkowym wąsem gratis) można wycraftować na farmie.

Co do samego dropu z podziałem na fazy (f0 - f2), najwięcej dostaniecie kosząc dojrzałą roślinę (f2) a praktycznie nic gdy dopiero rośnie (f0)

giphy.gif

aYNIgdu.png

Na farmie można posadzić 13 różnych roślin. Wszystkie nasiona można zdobyć tylko i wyłącznie z kopalni z "Zagadkowej Skrzyni"

 

 

Pszenica IZNV9t7.png

Ziarno Pszenicy dFs7m6T.png

ILolGJy.pngEdFyNmN.png

Pszenice IZNV9t7.png można przerobić na Mąkę udlcqDk.png w Młynie

Sama pszenica to główny składnik Alkoholu potrzebny do Browara BNAtlh6.png oraz Wina haULKDB.png oraz różnych wypieków typu Chleb js1s4xP.png

 

 

Kukurydza pkRQgOu.png

Ziarno KukurydzyLQ7jgYB.png

bxL7eOT.pngSaT7LX0.png

Kukurydzę pkRQgOu.png można przerobić na Żółty Barwnik 3PB7zIv.png w Młynie oraz jest potrzebna do różnych potraw typu Sałatka HC3AdE7.png

 

 

Chmiel KMtMOtn.png

Ziarno Chmieluf9AFfcY.png

e2EAwSy.pngqpKbWmE.png

Chmiel KMtMOtn.png można przerobić na Zielony Barwnik lcIakiJ.png w Młynie oraz jest to główny składnik Alkoholu M6fQ8sC.png

 

 

Dynia 9RfqJ1T.png

Ziarno DyniOkOuhQ9.png

2DMN98w.pngo16gH35.png

 

Dynie 9RfqJ1T.png można przerobić na Pomarańczowy Barwnik ZFQdBW2.png w Młynie oraz jest to główny składnik Ciasta Dyniowego TvAmYam.png oraz Zupy Dyniowej BNZQLhP.png

 

 

Cebula wgiaoJy.png

Ziarno CebuliRl13yGm.png

G8hriiQ.pngcpheehs.png

Cebulę wgiaoJy.png jest to główny składnik Ciastek Cebulowych mTbKIW9.png oraz jest potrzebna do Pizzy 1nn8s47.png, HamburgeraLUaA18s.png czy Sałatki HC3AdE7.png

 

 

Kapusta vLY0QT8.png

Ziarno KapustyhVJmSae.png

nbhbO2g.pngKRtTKoQ.png
Kapusta vLY0QT8.png  jest go główny składnik Sałatki HC3AdE7.png i HamburgeraLUaA18s.png

 

 

Truskawka E18uPFN.png

Ziarno TruskawkiLvnJ4SR.png

zn7K7GW.png9nl4j8L.png

Truskawka E18uPFN.png jest to główny składnik Kefiru Truskawkowego 10fX1eY.png oraz Ciasta Owocowego VItyPHy.png

 

 

Sosna qXRHnLd.png (Bala)

Sadzonka SosnyA1r5QFr.png

BAnvowO.pngQfQWZw2.png

Sosna qXRHnLd.png można przerobić na Deski rXKMLtd.png oraz Papier 2nJVFvf.png, który jest głównym składnikiem wyrobu Przepustek Q9HmwSr.pngPniHu3J.pngYrwthva.pngniCrn9n.pngtdspZPu.png321jPEG.png

 

 

Pomidor bS52UXh.png

Nasiona PomidoraVDL4Rpu.png

FHiI2rJ.pngsdR3Gxa.png

Pomidor bS52UXh.png  składnik Sałatki HC3AdE7.png, HamburgeraLUaA18s.png, Zupy Dyniowej BNZQLhP.png, Zupy Grzybowej K9OD3ml.png i Pizzy 1nn8s47.png

 

 

Ziemniak dQN6fmI.png

Nasiona ZiemniakaatuoxDt.png

wOdBj7A.pngVtk9Pv1.png

Ziemniak dQN6fmI.png jest to główny składnik Paszy dla Zwierząt X0e980A.png oraz składnik Sałatki HC3AdE7.png, Zupy Dyniowej BNZQLhP.png i Zupy Grzybowej K9OD3ml.png

 

 

Winogrono gMkZrSf.png

Nasiona WinogronaKyfz8EP.png

Mbs4wfb.pngsYgRynU.png

Winogrono gMkZrSf.png jest to główny składnik Wina haULKDB.png oraz Barwnika Niebieskiego dJpbnY6.png

 

 

Burak J9NBXVu.png

Nasiona Buraka2CJn5Zv.png

gaKorSm.pngdwtyGlb.png

Burak J9NBXVu.png jest to główny składnik Cukru XEO4zCp.png oraz Barwnika Czerwonego JrJcjmW.png

 

 

Muchomor TBQjn9L.png

GrzybnianCJNrr5.png

nAeRe1O.pngj7NTymo.png

Muchomor TBQjn9L.png jest to główny składnik Pizzy 1nn8s47.png oraz Zupy Grzybowej K9OD3ml.png

R7iiuAr.png

yKY1aWV.png

CzOQNXi.png

pR0HDWh.png

Na naszych ziemiach możemy znaleźć Farmera

U niego wycraftujemy chwasty d6Q3Vdg.png z BrzoskwinkiKwiat_Brzoskwini.png, Kwiatu Kaki Kwiat_Kaki.png czy PokrzywyPokrzywa.png, która jest niezbędna do Kompostu

Oprócz tego możemy również zrobić u niego Paszę dla Zwierząt X0e980A.png

O5dJR8q.pngMjQTTPA.png

1oaM2dT.png

Na naszej farmie możemy również wybudować wiele budynków, które pomogą nam przerobić zebrane przez nas surowce.

By zakupić budynek trzeba kliknąć na odpowiednią Tabliczkę, surowce jakie są potrzebne do odblokowania budynków pochodzą z kopalni + yang

fgddOqy.png

 

 

Studnia

6QXClSJ.png

Studnia produkuje Wodę sP6J9jB.png potrzebną do Roślinek i nie tylko.

Budynek można ulepszyć na 2 lvl, czym większy lvl tym więcej wody produkuje

 

 

Piec

Lu1OIPQ.png

W piecu mamy możliwość przetopienia Rud YZhrHpN.png pkjaADH.pngSY0fbvH.png oraz Piasku Y7xMyab.png na różne fanty typu Sztabki ecAtd6m.pngHm1cdCO.pngpeDNJBf.png, Butelki hIkKJEh.png czy Pręty bnU3QL5.pngQTbj5JH.pnglLoOX4O.png

85vCdtu.pngntDBnxP.png

 

 

Kompostownik

UpC2cEV.png

Kompostownik przerabia nam Chwasty d6Q3Vdg.png na Kompost, niezbędny do Roślinek uRi0dbN.png

Budynek można ulepszyć na 2 lvl, czym większy lvl tym więcej kompostu produkuje.

 

 

Stół do Craftingu

W57Coi6.png

Dzięki niemu wycraftujecie przeróżne rzeczy, jest tego masa. Główną zaletą stołu jest możliwość stworzenia Przepustek, Peta oraz Specjalnego Kostiumu i Czapki Farmera

916eL7t.pngD6SHgED.pngDVxCb79.png

0r63TLl.pngX0eodQZ.pngEKNknnQ.png

lEpFQ1e.png

Pet Mała Śmierć oraz Kostium Farmera

giphy.gif

Wierzchowiec Traktor

giphy.gif

 

 

Zagroda dla Kur

ZNPFsVw.png

Kury do Zagrody zwkXYWp.png (wymagane przy budowie) można kupić u Właściciela Ziemskiego

Zagroda produkuje Jajka xaR53rr.png oraz drób ZHtm3rd.png

Kury potrzebują paszy dla zwierząt X0e980A.png oraz wodysP6J9jB.png, jeśli tego nie dostarczycie to Kury niczego nie zniosą.

 

 

Zagroda dla Krów

dTtwW8N.png

Krowy do Zagrody 17JeJZc.png(wymagane przy budowie) można kupić u Właściciela Ziemskiego

Zagroda produkuje Mleko aYLDPdn.png oraz Wołowinę OdPtKBe.png

Krowy potrzebują paszy dla zwierząt X0e980A.png oraz wodysP6J9jB.png i Pustej Butelki hIkKJEh.png , jeśli tego nie dostarczycie to Krowy niczego nie zrobią.

 

 

Młyn

2jYZN7b.png

Młyn jak sama nazwa wskazuje przemieli wam wszystko na Barwniki JrJcjmW.png 3PB7zIv.png dJpbnY6.png ZFQdBW2.png , Cukier XEO4zCp.png oraz Mąkę udlcqDk.png

IIxhN9i.pngzvmUlQZ.pngkmUvHgf.png

 

 

Kuchnia

NJBWV8I.png

Kuchnia jak sama nazwa wskazuje dzięki niej przyrządzicie wiele różnych potraw.

Co dają? To musicie odkryć sami!

ygLQ5Kz.pngxFOeUWd.png7ZxrEvP.png

SJw3Ih6.pnggJekR0J.png

65u5uqV.png

Miałem wiele nieprzespanych nocy przez farmę ale moim zdaniem warto było, metin potrzebuje innych rozrywek niż to co zazwyczaj.

Full relaksu przy opiekowaniu się naszą ziemią.

Co do samej farmy planuje dużą reklamę i parę zapowiedzi u youtuberów.

Nigdy czegoś takiego w metin2 nie było i to się liczy, że to Nodia toruje nowe szlaki w aktualizacjach na serwerach.

Mam nadzieję, że aktualizacja 1.4 przypadnie wam do gustu.

Jeśli dojdą jakieś zmiany, nowe receptury lub zmiany składników przed aktualizacją to na bieżąco będę poprawiał zapowiedź o nowe rzeczy.

 

  • Polub 5
  • WOW XD 7
  • XD 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie trzeba będzieco 3h wchodzić I dogadać roślin. To nie telefon, że możesz w każdej chwili odpalić grę. Co do myślenia graczy to już kiedyś pisałem. Ludzie skaczą z serwera na serwer. Grunt by nie zamykał projektu to ludzi na pewno przybędzie. Ja osobiście widzę tych nowych na czacie czy tam w ogóle w grze.

  • Polub 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada, ale się przyczepię do paru rzeczy :P

 

Cytat

Jest to pierwsza (f0) faza ziemi gdy już coś na niej posadziliśmy. Tych faz jest 3.

 

Są trzy fazy:
1. f0
2. f1
3. f2
....
Dlaczego fazy są f0-f2, a nie normalnie f1-f3? Moim zdaniem to jest nie potrzebne i tylko będzie mylić.

 

Cytat

U niego wycraftujemy chwasty d6Q3Vdg.png z BrzoskwinkiKwiat_Brzoskwini.png, Kwiatu Kaki Kwiat_Kaki.png czy PokrzywyPokrzywa.png, która jest niezbędna do Kompostu

A z czego wziąć Brzoskwinię itd.? Ma lecieć jak do tej pory z mobów? To nie wydaje mi się za dobrym rozwiązaniem. Na początek okej, ale na dłuższą metę do będzie irytujące. Proponowałbym dodać chwasty do dropu z roślinek.

 

Cytat

 

Kompostownik przerabia nam Chwasty d6Q3Vdg.png na Kompost, niezbędny do Roślinek uRi0dbN.png

Budynek można ulepszyć na 2 lvl, czym większy lvl tym więcej wody produkuje

 

Tu jest chyba błąd, większy lvl produkuje więcej Kompostu, a nie wody.

 

I ostatnia sprawa to próg wejścia. Aby cokolwiek wyprodukować potrzeba masy budynków. Nie wiem ile to wychodzi w yangach, ale jak będzie za dużo to ludzi nie będzie stać, aby w ogóle sprawdzić tę farmę czy im się będzie podobać. Lepiej dać tanie budynki, które będą bardzo wolno produkowały, ale za to drogie ulepszenia. Wtedy jak komuś się spodoba to będzie inwestował, a jak się nie spodoba to nie będzie miał poczucia, że dużo stracił.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super aktualizacje, moim marzeniem było zagrać na serwerze metin2, gdzie w mojej ulubionej grze moge robić to co w realu. 

Mieszkam na wsi i mój tato ma duzo ziemi, maszyn i bydła. Fajnie, jak byś dodał traktory, przyczepy i wszystkie maszyny rolnicze.

Znam się na tym, bo od małego pomagam ojcu z tym wszystkim.

Można by było wykorzystać m1/2 i sprzedawać ziemie tam i każdy sobie by orał pole na traktorze i siał rózne rośliny. 

Jak coś mozesz pisać na pw, moge wszystko opisać, bo mam genialny pomyśl.

  • XD 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MaTe napisał:

Super aktualizacje, moim marzeniem było zagrać na serwerze metin2, gdzie w mojej ulubionej grze moge robić to co w realu. 

Mieszkam na wsi i mój tato ma duzo ziemi, maszyn i bydła. Fajnie, jak byś dodał traktory, przyczepy i wszystkie maszyny rolnicze.

Znam się na tym, bo od małego pomagam ojcu z tym wszystkim.

Można by było wykorzystać m1/2 i sprzedawać ziemie tam i każdy sobie by orał pole na traktorze i siał rózne rośliny. 

Jak coś mozesz pisać na pw, moge wszystko opisać, bo mam genialny pomyśl.

Obys tylko trollowal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Runawayq napisał:

Fajnie się zapowiada, ale się przyczepię do paru rzeczy :P

 

 

Są trzy fazy:
1. f0
2. f1
3. f2
....
Dlaczego fazy są f0-f2, a nie normalnie f1-f3? Moim zdaniem to jest nie potrzebne i tylko będzie mylić.

 

A z czego wziąć Brzoskwinię itd.? Ma lecieć jak do tej pory z mobów? To nie wydaje mi się za dobrym rozwiązaniem. Na początek okej, ale na dłuższą metę do będzie irytujące. Proponowałbym dodać chwasty do dropu z roślinek.

 

Tu jest chyba błąd, większy lvl produkuje więcej Kompostu, a nie wody.

 

I ostatnia sprawa to próg wejścia. Aby cokolwiek wyprodukować potrzeba masy budynków. Nie wiem ile to wychodzi w yangach, ale jak będzie za dużo to ludzi nie będzie stać, aby w ogóle sprawdzić tę farmę czy im się będzie podobać. Lepiej dać tanie budynki, które będą bardzo wolno produkowały, ale za to drogie ulepszenia. Wtedy jak komuś się spodoba to będzie inwestował, a jak się nie spodoba to nie będzie miał poczucia, że dużo stracił.

Większość to literówki już setops poprawił, f0 to faza gdy jest coś posadzone i nie ma w nazwie fazy, więc jej nie liczę dlatego jest 0

A brzokswinie i tego typu rzeczy lecą w dziesiątkach, dodatkowo chwasty masz z roślin

Yangi jakie są potrzebne to typu 1kk - 2kk, tylko na rozwój kopalni trzeba 10-20kk.

Więc liczą się bardziej ulepki z farmy niż yangi

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Avia napisał:

Serio  ziemia na SM? :pepe12:

no bo symboliczne 50 sm to cały majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Linn napisał:

A kiedy możemy się spodziewać tej aktualizacji?

niestety nie wiem, przeprowadzamy testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sabal napisał:

zapowiedź zaktualizowałem o nowe screeny prezentujące rosliny

Wszystko fajnie ale najpierw trzeba zatamować dziurę przez, którą uciekają gracze z serwera. Czytaj podstawowe błędy typu rozpro, bugowanie skili, które uniemożliwiają normalną rozgrywkę od początku serwera. Później baw się w ogrodnika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Sabal zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

O Nas

Copyright Nodia.pl 2018 ©

Serwer Nodia, ambitny projekt z rozwiniętą rozgrywką.
Mówimy koniec słabym serwerom!
Uczciwe podejście do graczy to podstawa.

Facebook

×
×
  • Dodaj nową pozycję...